Salı, Ekim 26, 2021


 

2021 YILININ FARKLI AMAÇLARA HİZMET EDEN EN İYİ NO-CODE PLATFORMLARI

No-Code araçlar, dünyanın dört bir yanındaki insanlara kod olmadan daha hızlı, daha kolay ve daha az maliyetle teknoloji oluşturma konusunda imkan sağlıyor.

Piyasada, üçüncü parti entegrasyonlarından web uygulamaları gibi daha birçok farklı amaçlara hizmet eden yüzlerce No-Code araç bulunmaktadır.

No-Code platformlar, işlevselliği nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. Peki, No-Code bir platform nedir?

 

No-Code Platform nedir?

Yazılım kod kullanılarak oluşturulur ve kodlamayı yapmak için geliştirici/programcı olmanız gerekmektedir. Bu zor beceriler gerektirdiğinden uzmanlaşmak yıllar almaktadır. No-Code araçlarla, kod yazmak zorunda kalmadan bir web uygulaması, web sitesi, Kalite Yönetim Sistemi vb. oluşturabilirsiniz. Çoğu durumda, kullanıcı bir GUI (grafik kullanıcı arayüzü) ile etkileşime girer. Dolayısıyla No-Code platform, kod yazmak yerine GUI tabanlı araçlarla web teknolojileri oluşturmayı içeren bir programlama yöntemi olarak tanımlanabilir.

Bu yazıda dijital araçların seçimi konusunda firmalara destek veren Capterra'nın 2021 yılı için seçtiği en iyi 5 No-Code platformu listeleyeceğiz. Bu platformlar farklı sektörlere ve amaçlara hizmet etmektedir.

 

1-      AppSheet (Mobil Uygulama Oluşturma)

AppSheet, inovasyonu her yerde mümkün kılan No-Code bir platformdur. Kuruluşunuzun çalışma şeklini dijitalleştirir. AppSheet, herkesin doğrudan kendi verilerinden (örn. Excel, Google Drive, SQL vb.) güçlü mobil uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Uygulamalar, UI/UX, iş akışları/raporlama ve daha fazlasıyla özelleştirilebilir. Ekibinizdeki herkes uygulama yapabilir.

502 Müşteri İncelemesine göre 4,8 puan almıştır.

 

2-      Caspio (Çevrimiçi Veritabanı Uygulamaları Oluşturma)

Caspio, kodlama olmadan çevrimiçi veritabanı uygulamaları oluşturmak için önde gelen No-Code bir platformdur. Hepsi bir arada platform, iş operasyonlarını ve iş akışlarını dijital olarak dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Entegre bir bulut veritabanı, görsel uygulama oluşturucu, kurumsal düzeyde güvenlik, yasal uyumluluk ve ölçeklenebilir küresel altyapı içerir.

135 müşteri incelemesine göre 4,6 puan almıştır.

 

3-      Forms on Fire (Mobil Veritabanı Uygulamaları Oluşturma)

No-Code bir bulut platformu kullanarak çalışanlara yönelik, çevrimdışı özellikli mobil veritabanı uygulamaları oluşturur. Her kullanıcıya sezgisel, kullanımı kolay ve desteklenmesi kolay bir iş platformu sağlar. Herkes Word ve Excel gibi araçları kullanarak tasarım yapabilir. Kullanıcıların kolayca imza, GPS, iş akışı, görevler ve görev dağıtımı oluşturmasına olanak tanır.

101 müşteri incelemesine göre 4,7 puan almıştır.

 

4-      Intellect (Denetimlere Tabi Olan Endüstriler için Uygulamalar Oluşturma)

Intellect, sürekli iyileştirme ve otomasyona ihtiyaç duyan, yüksek düzeyde düzenlemeye tabi sektörlerdeki kuruluşlar için oluşturulmuş, kullanıcı dostu, bulut tabanlı bir yazılım çözümüdür. Intellect EHQS ürünü, Intellect Uyumluluk Platformu üzerine kurulmuş entegre ve kapsamlı bir kalite yönetimi ve çevre sağlığı ve güvenliği çözümüdür; yüksek düzeyde düzenlenmiş endüstriler için olağanüstü yapılandırılabilirlik sunan No-Code bir platformdur. Intellect Uyumluluk EHQS platformu,  kalite  liderlerini; iş süreçlerini otomatikleştirme, operasyonel verimliliği ve karar verme sürecini iyileştirme, maliyetli hatalardan kaçınma ve müşteri memnuniyetini artırma konusunda güçlendirmektir.

49 Müşteri İncelemesine göre 4,5 puan almıştır.

 

5-      Involve. me (Müşteri Deneyimi Platformu)

İşletmelerin müşteri yolculuğunun her adımında kişiselleştirilmiş etkileşimler oluşturmasına ve daha iyi veriler toplamasına yardımcı olan modern bir müşteri deneyimi platformudur. Kullanıcılar, yeterlilik ve segmentasyon için quizler ve kişilik testleri, fiyat hesaplayıcıları, satış dönüşümü içi dijital satış asistanları ve müşteri deneyimini ölçmek için müşteri memnuniyet anketleri kolayca oluşturabilir ve yayınlayabilir.

47 müşteri İncelemesine göre 4,6 puan almıştır.

 

2020 yılının ikinci yarısında koronavirüs pandemisi nedeniyle No-Code talebin önemli ölçüde arttığı bir gerçektir. Bunun nedeni, hem büyük hem de küçük tüm kuruluşlar için hız ve çeviklik kritik hale geldi. Forrester Research'e göre, No-Code hareket 2022 yılına kadar 21,2 milyar dolar değerinde olacak. No-Code platformların, hizmet ettikleri amaç ne olursa olsun, çevikliği artırma, maliyet ve zamanı azaltma, dağıtım hızını artırma, inovasyonu artırma gibi birçok faydası olduğunu belirtmekte fayda var.

Yazının aslına ulaşmak için:https://www.linkedin.com/posts/interneer_the-best-no-code-platforms-of-2021-serve-activity-6853739213368659968-CtUx

Hiç yorum yok: